33368521 - 32370931 اصفهان، خیابان شیخ بهایی، خیابان خلجا، بن بست سوم، پلاک 43، واحد 2
اصفهان
0913-4403180
تهران
021-77045654
فکس
031-32370932

درباره ما

شرکت مهرتاک فولاد

شرکت مهرتاک فولاد در سال ۱۳۸۷ در شهر اصفهان تاسیس گردید.این شرکت با هدف انجام پروژه های تخصصی صنعت در زمینه ماشین سازی و تجهیزات شروع به فعالیت نمود وبا بهره گیری از دانش روز و نرم افزارهای تخصصی در کنار تجربه کادر فنی تا کنون موفق به تولید دستگاههای تخصصی مورد نیاز صنعت گردیده است. نمونه ای از این محصولات و پروژه ها در قسمت محصولات و خدمات آورده شده است.

 

زمینه های فعالیت شرکت

1 – طراحی و مشاوره در زمینه ماشین سازی و خطوط تولید :

آنچه امروز بیش از همه در فضای کاری صنعت ایران مورد نیاز است، طراحی تخصصی ماشین الات و تجهیزاتی است که هنوز در ایران بصورت گسترده تولید نمیشود و لازم است مطابق با استانداردهای روز تدوین تکنولوژی گردد. بدین منظور لازم است نسبت به انجام امکانسنجی پروژه ها توجه کافی مبذول شود و با توجه به شرایط بومی و همچنین نظر به توجیه اقتصادی نسبت به انجام آن اقدام گردد.

الف-امکانسنجی و لزوم انجام پروژه:

امکانسنجی و لزوم انجام پروژه گام اساسی اول هر پروژه ای است و امروزه اشتباه رایجی که در صنعت داخلی و خصوصا در سازمانهای دولتی و خصوصی در حال رخ دادن است این است که این امکانسنجی بدست نیروی متخصص انجام نمیشود و تصمیمات مرتبه اول و بنیادی پروژه که همان امکانسنجی انجام پروژه است بصورت سلیقه ای و غیر کارشناسی انجام میشود. این است که گاها برجی که نیازی به آن نیست ساخته میشود وسیل آب راهی تبدیل به جاده میشود.
بعد از اینکه لزوم انجام پروژه تائید گردید در مرحله بعدی سوال این است که آیا اصولا انجام این پروژه یا ساخت این تجهیز امکان پذیر است؟
آنچه موکدا پیشنهاد میشود این است که حتما قبل از انجام هرپروژه جدیدی که بعضا برای اولین بار ایده پردازی شده است یک فاز تحقیقاتی تعریف گردد وبعد از انجام تحقیقات اساسی پروژه برای انجام تشریفات مناقصه به مرحله اجرایی نزدیک تر شود.

ب-تطابق با استاندارد:

بررسی استانداردها نه تنها برای اصولی طراحی کردن ماشین آلات و تجهیزات بکارگرفته میشود بلکه کمک زیادی به تصمیمات امکانسنجی میکند. تاکنون پروژه های زیادی که حتی بصورت رسمی از طرف شرکتهای بزرگ صنعتی بصورت مناقصه مطرح شده اند توسط این شرکت سازگار با استاندارد تشخیص داده نشده و از صرف هزینه های زیاد جلوگیری شده است. بنابراین تسلط به استانداردها در کنار دانش و تجربه کمک فوق العاده ای به تصمیم گیریهای بنیادی اجرای پروژه ها نموده و شرکت مهرتاک فولاد در همین راستا از همکاری و مشاوره دریغ نخواهد ورزید.

2-تدوین تکنولوژی،طراحی و ساخت تجهیزات و ماشین آلات

شرکت مهرتاک با بهره گیری از توان اجرایی خوب پرسنل شرکت تا کنون ماشین الات مختلفی را به صنعت عرضه کرده است که نمونه ای از آنها در قسمت محصولات قابل مشاهده میباشد. ماشین سازی قبل از آنکه یک صنعت باشد میتواند جایگاهی برای عرضه هنر وخلاقیت باشد. این خلاقیت و هنر و عشق به کمال است که گاها منجر به خلق آثاری میشود که گاها نسبت به نمونه های مشابه خود کوهی در برابر کاه میسازد.
آنچه در شرکت مهرتاک فولاد یک ارزش است طراحی و ساخت محصولاتی است که تا حد امکان کارایی و راندمان خوبی داشته باشد. بسته به محل کاربرد پارامترهایی از قبیل کاربردی بودن دستگاه، نگهداری و تعمیرات آسان ، قابلیت دسترسی به قطعات و تجهیزات، مطابق با استاندارد و… مواردی است که باید در تدوین تکنولوژی، طراحی و ساخت تجهیزات و ماشین آلات در نظر گرفته شود.

3-انجام پروژه های تحقیقاتی دانش بنیان

شرکت مهرتاک فولاد تاکنون توانسته است پروژه های زیادی را بصورت دانش بنیان به انجام برساند. انجام تحقیقات دانش بنیان باعث ایجاد نگرش جامع بینانه شده و ضمن ارتقای توانمندی در طراحی تحقیق محور، در کارایی تیم کاری تاثیر فوق العاده ای ایجاد میکند. نمونه این پروژه ها در قسمت پروژه ها آورده شده است.